moda i uroda, pamiętnik zosi, Uncategorized
Leave a comment

„Blast from the Past” czyli powrót do Mediolanu… :)

06_The whimsical Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection at 10 Corso Como in Milan_18Nov2015_©CYBEX

IMG_1069

Mimo, że Mediolan nie jest miastem, w którym chciałabym żyć na stałe, zawsze będę do niego miała sentyment. W końcu mieszkałam tam 3 lata podczas studiów. Nie był to dla mnie szalony czas, ale za to czas nauki i absolutnej fascynacji światem mody i wszystkiego co się niego tyczy… Fascynacja została mi do dziś. Mediolan jest uznawany za stolice mody włoskiej… Tam odbywa się Fashion Week, tam znajduje się siedziba włoskiego Vogue’a i tam mieszkają projektanci jak Armani czy Dolce & Gabbana. Miasto potrafi dać dużo modowych możliwości mimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się być industrialne i mało przyjemne. Pamiętam, że największym zaskoczeniem był dla mnie Teatro alla Scala, który z zewnątrz, jest skromnym i dość małym budynkiem w porównaniu do naszej Opery Narodowej. W środku za to robi piorunujące wrażenie!! O Mediolanie mogłabym pisać wypracowania, przez 3 lata zdążyłam je bardzo dobrze poznać… ale dzisiaj Wam tego oszczędzę ;)

IMG_1078

IMG_1160

IMG_1224

Gdy przyszło do mnie zaproszenie z firmy Cybex na prezentacje, która odbędzie się w Mediolanie bardzo się ucieszyłam! Od razu stworzyłam w głowie listę miejsc, które koniecznie będę musiała odwiedzić :)) Tym razem był to wyjątkowy wyjazd… Zaproszenie, które do mnie przyszło było na prezentacje najnowszego wózka zaprojektowanego przez… Jeremiego Scotta!!!! Przyjęcie organizowane przez Vogue Bambini w Corso Como 10! Wow! Naaaaaaajlepiej!!! Nie mogłam się doczekać wyjazdu! Było bardzo intensywnie, ponieważ poleciałam tylko na 1 dzień, ale dzięki temu wiedziałam, że muszę wykorzystać każdą chwilę w Mediolanie i potem szybko wracać do mojego Mikruska :)

Tak wyglądało zaproszenie :)

IMG_1057

Jeremiego Scotta chyba nie muszę Wam przedstawiać??? Amerykański projektant, znany ze swojej kolorowej kreatywności i zamiłowania do kultury pop. Zaczął od współpracy z Adidasem w której przedstawił całemu światu swój charakterystyczny styl. Pamiętam, że buty Adidasa zaprojektowane przez Jeremiego z jego znakiem rozpoznawczym, czyli skrzydłami były moim marzeniem!! Obecnie w szafie mam jedną czarną parę, którą uwielbiam chociaż przyznaje, że ciężko się w nich schodzi ze schodów ;))) W 2013 roku  Jeremy Scott przejął stery w domu mody Moschino, tym samym przywracając go do życia! Od tego czasu Moschino stało się jedną z najbardziej pożądanych marek na świecie! Scott w swoich projektach używa pop kulturowych przedmiotów jak frytki z McDonalda czy lalka Barbie… W tym sezonie przedstawił swoją wariacje na temat Loony Tune… Bajek dla dzieci. Motyw dziecięcy przewija się w jego życiorysie od 2 lat… Sam nie ma dzieci, ale projektuje dla nich wózki. Rok temu razem z firmą Cybex stworzył swój pierwszy wózek. Szalony i kolorowy jak sam projektant… Mi osobiście design kojarzył się ze Sponge Bobem :) po dużym sukcesie pierwszej współpracy powstał kolejny wózek… Skąd Jeremy wiedział co mi się najbardziej spodoba? Nie wiem… Dzwonił do mnie na konsultacje ;))) Ale wózek jest absolutnym odlotem!!!! Do samej prezentacji nie wiedziałam jak on będzie wyglądał! Dostałam jedynie ‚teaser’ który pokazywał skrawek czarnego wózka.

Sama prezentacja odbyła się w Corso Como 10, najlepszy concept store w Mediolanie z wyselekcjonowany markami jak Manolo Blahnik czy Azzedine Alaia. Oprócz sklepu jest również świetna księgarnia z każdą możliwą modową książką, kawiarnia i ukryty hotel z 3 pokojami o którym rzadko kto wie ;) Jest to najlepsze miejsce na modowej mapie Mediolanu! Do tego Jeremy Scott i jego najnowsze dziecięce dzieło! Miejsce było idealnym tłem dla gwoździa programu.. Wózka! Czarny… Elegancki… Koła wykończone złotymi elementami i najważniejsze… Najbardziej znany motyw Jeremiego… SKRZYDŁA! Projektant postanowił dodać złote skrzydełka zarówno na spacerówce jak i gondoli! Dzięki nim wózek moim zdaniem jest totalnym szałem! Elegancki do kobiet i gadżeciarski dla facetów. Sam Jeremy Scott podczas prezentacji powiedział, że dzieci nie ma, dlatego projektując myślał o swoich znajomych, którzy są zarówno rodzicami jak i ciekawymi osobami. Miał na myśli Kim & Kanye, którym osobiście wysłał wózek ;) hehe. W Polsce myślę, że trzeba mieć trochę odwagi na taki wózek chociaż jestem 10000% pewna, że znajdzie się parę zwariowanych dziewczyn, które się zdecydują! Zobaczcie jak wygląda i same oceńcie :))

02_10 Corso Como in Milan_Location of the Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection Launch_18Nov2015_©CYBEX

04_10 Corso Como Milan_ exclusive retailer of the Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection until end of 2015_18Nov2015_©CYBEX

14_DJane and model Sita Abellan at the Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection Launch_18Nov2015_©CYBEX

05_Jeremy Scott, moderator Chris Stricker and CEO Martin Pos_Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection_18Nov2015_©CYBEX

 A o to wózki… <3

22_The winged PRIAM Carry Cot of the Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection_18Nov2015_©CYBEX

07_The iconic golden Wing of the Cybex by Jeremy Scott Capsule Collection_18Nov2015_©CYBEX

IMG_1101

i spotkanie z projektantem jeremy Scottem…

IMG_1138

IMG_1119

Na koniec mój look na tej wieczór :)

IMG_1141

Koszula- H&M

Spodnie- Muses

Pasek – Moschino

Torebka – Chloe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>