Cierpiące dziecko po rozwodzie rodziców

Cierpiące dziecko po rozwodzie rodziców

Ludzie decydując się na związek zakończony ślubem polega na przysięgnięciu drugiej osobie miłości i woli życia z nią aż do śmierci. Wiemy jednak, że życie różnie się układa, w efekcie czego część małżeństw zwyczajnie się rozpada, przez co dochodzi do rozwodów. W przypadku małżeństw, które rozstają się przed narodzinami dzieci mowa jest o bólu dwóch dorosłych osób, w chwili jednak, w której rozwód ma miejsce w rodzinie z dziećmi, to ból jest o wiele większy, a mocno odczuwają go dzieci, które nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości i nie rozumieją dlaczego rodzice postanowili się rozstać.

Decydując się na rozwód należy zatem pamiętać, że nawet najmniejsze dzieci mają swoje myśli i swoje uczucia, które trzeba szanować i o które należy zadbać. Często maluchy cierpią, a nie potrafią tego okazać, a ich stres odbija się na sprawach codziennych takich jak zachowanie w szkole, przedszkolu czy na podwórku. Starajmy się rozmawiać z dziećmi i wyjaśniać im całą sytuację, aby dziecko rozumiało, że istnieje dobry powód, dla którego rodzice już nie są ze sobą radem.

Jeśli rozwód w rodzinie zostanie przeprowadzony w sposób idiotyczny, to odbije się to na psychice dziecka na tyle mocno, że w przyszłości może ono bać się założyć swoją własną rodzinę obawiając się, że pomysł ten po prostu zawsze musi skończyć się źle.

Nie da się przekonać ludzi do tego, aby nie brali rozwodu, zwłaszcza jeśli są dla siebie zupełnie obcy. Jeśli jednak musicie już to robić, to zadbajcie o to, aby Wasze dzieci na tym ucierpiały jak najmniej, bo to że ucierpią jest pewne.

2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *