dzień z ..., Uncategorized
comments 7

Dzień z… Anią Uzarek

-25

Dziewczyny,

Kontynuujemy cykl „dzień z…” dzięki któremu mamy okazję poznać ciekawe mamy, które łączą pasję do macierzyństwa z prowadzeniem bloga. Jesteśmy szczególnie dumne z tego projektu bowiem dla wielu matek blogi te stanowią wielką inspirację i wsparcie w codziennych trudach. Macierzyństwo jest ciężką pracą, podobnie jak rodzina, która wymaga nieustannej uwagi oraz pracy, bardzo często musimy rezygnować z indywidualnych potrzeb, szukać kompromisów oraz poświęcić swój czas i uwagę dla wyższych wartości.

Bohaterką dzisiejszego wpisu jest Ania- szczęśliwa żona i matka dwójki dzieciaków trzyletniej Zosi i rocznej Hani oraz autorka bloga Pastelowe Migawki. Zaprasza nas do swojego cudownego i pięknego świata, wybierzcie się z nami w tę podróż i pamiętajcie, że czekamy na Wasze zgłoszenia – pokaż nam kawałek siebie!

Stworzenie i pielęgnacja pięknej, szczęśliwej i spełnionej rodziny jest czymś bardzo trudnym. Pogodzenie ze sobą i wspólne życie kilku osób o różnych charakterach, potrzebach i często mentalności to niezwykle ciężka praca i proces, w który trzeba włożyć ogrom zaangażowania, miłości i poświęcenia. Uważam, że każda rodzina jest inna i jedyna w swoim rodzaju. Według mnie jesteśmy wyjątkowi, bo mimo wielu przeciwności i problemów tworzymy kochającą się i oddaną sobie rodzinę. Mamy siebie i tworzymy razem spójną całość nie do pokonania!
Nasza rodzina składa się z czterech osób; mnie, mojego męża i naszych dwóch córeczek: 3-letniej Zosi i rocznej Hani. Mieszkamy w Warszawie i od pół roku urządzamy i tworzymy nasze własne miejsce na Ziemi. Obydwoje z mężem studiowaliśmy amerykanistykę i przez pewien czas zajmowaliśmy się nauczaniem języka angielskiego, jednak po urodzeniu dziewczynek zmieniliśmy nasze prace. Ja oddałam się wychowaniu dzieci i zostałam z nimi w domu. Obydwoje czujemy się bardzo spełnieni w naszych rolach.
Kiedy zostałam mamą poczułam, że moje życie uległo kompletnej zmianie, ale zmianie na lepsze. Gdy urodziła się Zosia, zmieniły się moje priorytety, a życie zwolniło. Zrozumiałam, że od tego momentu jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, że to Maleństwo mnie potrzebuje i jest ode mnie zależne. To jak będę żyć i jak wychowam Dziewczynki będzie rzutować na ich przyszłość.
Moje dzieci są dla mnie wszystkim. Są moim spełnieniem i istotą rodziny, którą tworzymy razem z mężem.
Najbardziej lubię chwile kiedy jesteśmy wszyscy razem. Wtedy widzę, że Dziewczynki są bardzo szczęśliwe i pełne życia. Uwielbiam obserwować ich radość i beztroskę! Czy jest coś piękniejszego?
W ciąży zaskoczyło mnie to, że jest to czas, który ciężko jest zaplanować i przewidzieć, ponieważ z dnia na dzień wszystko może ulec zmianie. Obydwie ciąże były dla mnie oczekiwaniem na moje upragnione dzieci, a jednocześnie czasem pełnym niepokoju i obaw o ich zdrowie.Pierwsze chwile z maluszkami były dla mnie wyjątkowe i magiczne. Nigdy nie zapomnę pierwszego dotyku Dziewczynek, odgłosu i uścisku palca.Największą ciążową zachcianką była czekolada. Mogłam ją jeść w każdej ilości i tak pozostało do dziś!Nie wyobrażam sobie życia bez mojej rodziny. To oni sprawiają, że jestem szczęśliwa i spełniona oraz z niecierpliwością czekam na każdy kolejny dzień.

Przepis na pancakes, na dobry początek aktywnego dnia!
300 g mąki
40 g cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 jajko
300 ml mleka
200 g kefiru
75 g roztopionego i ostudzonego masła
Mąkę, cukier i proszek do pieczenia mieszamy w misce do uzyskania jednorodnej konsystencji. W innym naczyniu miksujemy jajko, mleko, kefir i masło. Następnie powoli wsypujemy suche składniki i miksujemy do momentu aż masa będzie gładka.
Patelnię rozgrzać z niewielką ilością oleju i wlewamy uformowane porcje ciasta. Pancakes smażymy po około minucie z każdej strony.
My bardzo lubimy jeść je z roztopioną mleczną czekoladą i owocami.
Smacznego!

7 Comments

  1. Uwielbiam blog pastelowe migawki jestem stałą czytelniczka bo to cudowna rodzina i fajnie się patrzy na ich szczęście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>