Sposoby na zatrzymanie wody w ciąży

Sposoby na zatrzymanie wody w ciąży

Kobieta w ciąży często musi zmagać się z naprawdę wieloma problemami. Niektóre z nich są dość standardowe i łatwo można się do nich przyzwyczaić, jednak inne potrafią naprawdę uprzykrzyć życie. Szczególnie ciężkie dla większości pań spodziewających się dziecka jest zazwyczaj zatrzymanie wody w ciąży. To problem, który pojawia się praktycznie zawsze, dzięki czemu odkryto już wiele sposobów na to, jak można skutecznie sobie z nim poradzić. Wystarczy zapoznać się z tymi trikami, aby odzyskać komfort życia. Z pewnością przyda się on niejednej ciężarnej.

Gdy kobieta zauważa, że zaczyna niemalże puchnąć od nadmiaru wody znajdującego się w jej organizmie, automatycznie postanawia mniej pić. Jest to poważny błąd, ponieważ opisywany problem można rozwiązań w zupełnie odwrotny sposób. Aby usunąć nadmiar płynów znajdujących się w organizmie, należy po prostu zwiększyć ilość wody spożywanej w ciągu całego dnia. Jeśli bowiem człowiek nie otrzymuje jej w odpowiednio dużej dawce, stara się ją za wszelką cenę zachować, co skutkuje obrzękami i dyskomfortem. Najlepsza rada jest więc taka – kobieta ciężarna musi pić naprawdę spore ilości wody. Powinny to być przynajmniej dwa litry w ciągu dnia, do których można dodać dodatkowe napary czy przygotowane ze świeżych owoców lub warzyw soki. Jeżeli natomiast ciężarna ma problemy z wypijaniem właściwej ilości wody, ponieważ nie przepada za jej bezpłciowym smakiem, zawsze może odrobinę podrasować ten zwykły napój. Wystarczy, że doda do niego ulubione owoce (np. cytrynę lub jabłka) albo posypie go niewielką ilością cynamonu czy dorzuci do niego plasterki świeżego ogórka. Tak przygotowana lemoniada to najlepszy sposób na zatrzymywanie wody w organizmie w ciąży. Wystarczy popijać ją codziennie małymi łykami, aby szybko zauważyć jej pierwsze pozytywne efekty.

Niektóre kobiety nie są jednak w stanie wypijać tak dużych ilości wody czy jakichkolwiek płynów. W trakcie ciąży bardzo często zmieniają im się smaki, dlatego nawet ten najzwyklejszy w świecie płyn może stać się nie do przełknięcia oraz wywoływać wymioty czy mdłości. Nie mogąc zatem zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości płynów z pomocą picia wody, trzeba poszukać innego rozwiązania. Może nim być chociażby spożywanie sporej ilości owoców. Większość z nich w dużej mierze składa się po prostu z wody, dlatego produkty te doskonale nawadniają organizm, przy okazji nawilżając ciało. Najlepsze będą przede wszystkim arbuzy i jabłka, które zawierają gigantyczne ilości wody. Jedząc je regularnie, kobieta przy okazji dostarcza sobie wiele witamin i cennych minerałów.

Ciąża zatrzymanie wody w organizmie to problem, o którym kobiety niechętnie opowiadają swoim lekarzom. Na szczęście wcale nie muszą tego robić, jeśli pragną skutecznie pozbyć się opisywanej dolegliwości. Spokojnie można sobie z nią poradzić zupełnie samodzielnie, korzystając z metod i trików stosowanych przez kobiety z całego świata. Są one tak skuteczne i tak proste w wykonaniu, iż w pełni zastępują najdroższe lekarstwa.

2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *