Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Jak pozbyć się ciemieniuchy?

Ciemieniucha to kłopot, z jakim styka się zdecydowana większość mam. Głównie jest ona nieprzyjemnością pojawiającą się u dzieciaczków zaledwie parę dni po przyjściu na świat. Objawia się ona wystąpieniem na skórze głowy niemowlaczka jasnych łusek, które pojawiają się na skutek złuszczenia się skóry. Na wstępie chcemy napisać, iż ciemieniucha nie jest uciążliwa dla dziecka, ani trochę go nie boli oraz nie szczypie, więc walkę z ciemieniuchą mamy możliwość stoczyć bez nerwów. No właśnie, przeskoczmy do pomysłów na to jakimi metodami usunąć ciemieniuchę.

Za najważniejsze źródło wiadomości posłuży nam w tym przypadku strona młodego ojca, jaki na przykładzie swoich osobistych doświadczeń stworzył listę metod na ciemieniuchę, jakie poszerzyli jego fani dopisując sporą ilość znanych metod na ciemieniuszkę https://zbygniew.pl/parenting/porady/8-sposobow-na-ciemieniuche/. Zacznijmy od początku.

Natłuszczenie skóry głowy

Podstawową metodą zwalczania ciemieniuchy u niemowląt jest natłuszczanie główki, a następnie zeskrobywanie zbędnego naskórka z pomocą szczoteczki. Wykorzystać można tutaj szczotkę do włosów o włosiu miękkim, a nawet szczotkę do mycia zębów. Jako natłuszczacza wykorzystać można chociażby oliwę, masło lub profesjonalny specyfik taki jak ciemieniuszka.

Innym pomysłem jak wykorzystanie wazeliny kosmetycznej. Wystarczy na dwie godziny zostawić ją na skórze z ciemieniuchą, a później trzeba wyczesać ją grzebieniem, metoda jest więc podobna do tych opisanych przed chwilą.

Stare metody na ciemieniuszkę

Każda babcia pewnie może podać Ci skuteczny domowy sposób na leczenie ciemieniuchy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sposobem tym będzie mycie główki dziecka otrębami albo sypanie na nią mąki ziemniaczanej.

A jakimi sposobami na zwalczanie ciemieniuchy możesz pochwalić się Ty?

2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *