mamy miasto, Uncategorized
comment 1

Mamy Miasto: Warszawa okiem Małgosi Jakubowskiej

IMG_5953

Dziś rozpoczynamy nowy cykl postów. Chcemy poznać Wasze miasta, dowiedzieć się gdzie chodzicie i jak spędzacie czas. Mamy nadzieję, że zainspirujemy Mamy do aktywnego spędzania czasu poza domem z dziećmi i bez nich. Może dzięki nam poznacie nowe miejsca, które są tuż za rogiem…

Na pierwszy ogień Warszawa. Nasze miasto ( moje i Zosi :-) ) Tu czujemy się najlepiej, bo jest to nasz dom. Zobaczcie, co na temat Warszawy powiedziała nam Małgosia Jakubowska – psycholożka, mama Natalii i Jasia, a także właścicielka portalu z designem dla dzieci Ładne Bebe.  Dzięki Małgosi poznajemy nowości ze dziecięcego świata, a dziś również punkty na mapie stolicy, które lubi i odwiedza.

IMG_6372

Magda: Małgosiu powiedz nam  kilka słów o tym, jak spędzasz swój wolny czas?

Małgosia: Z moimi dziećmi dużo łażę po mieście i wcale niekoniecznie do miejsc sprofilowanych dla mam. Powiem więcej – takich miejsc unikam. Lubię za to bardzo miejsca z dużymi ogródkami lub plenerowe – gdzie zarówno dzieci jak i rodzice dobrze się czują i mają co robić. I takich miejsc i inicjatyw jest coraz więcej – za to lubię Warszawę.

Processed with VSCOcam with a6 preset

Nasze ulubione miejsca to takie, gdzie wiem, że ja napiję się dobrej kawy, a dla dzieci uda się przyszykować koktajl według ich ulubionej receptury. Do tego znajdą się kredki i kolorowanki lub fajne książeczki do poczytania. Kluczowa jest atmosfera. Także niewiele potrzebujemy do szczęścia. Nie musimy mieć małpiego gaju czy basenu z kuleczkami.

Processed with VSCOcam with g3 preset

Warszawę lubię za jej lokalność. Za to, że mogę wsiąść w metro, SKM, czy autobus i w miarę szybko przenieść się z punktu A do punktu B. Lubię Warszawę za to, że nie jest wcale takim dużym miastem jak się może wydawać. Lubię Warszawę, bo tak pięknie się zmienia. Jest w niej coraz więcej zieleni i miejsc przyjaznych dzieciom i takich, w których rodzice się dobrze czują. Uwielbiamy Powiśle i Żoliborz, potrafimy tam łazić godzinami odkrywając nowe miejsca i odwiedzając stałe ulubione punkty na naszej warszawskiej mapie, takie jak sklep z gitarami, czy cukiernię z kolorowymi pączkami.

IMG_5944

Magda: Bardzo miło się tego słucha. Cieszę się, że tak widzisz Warszawę. Powiedz jednak czego nie lubisz, co Ci się nie podoba.

Małgosia: Czego nie lubię? Nie lubię marudzić ;-) Może powiem czego mi brakuje? Luzu i takiego myślenia społecznościowego w kreowaniu przestrzeni miejskiej – choć i to się zaczyna zmieniać – także jestem dobrej myśli! Pokładam duże nadzieje w bulwarach nad Wisłą. Marzą mi się takie paryskie les Berges.

Poprosiłam Małgosię o podpowiedź, które miejsca w Warszawie warto odwiedzić. Tam, gdzie mogłam umieściłam linki (pogrubiony tekst), tak żeby łatwo było odnaleźć dany punkt. Mam nadzieję, że będzie to ułatwienie szczególnie dla osób, które tu nie mieszkają :-)

Ulubiony plac zabaw: ten przy Służewieckim Domu Kultury

Ulubiony park: Skaryszewski, choć każdy warszawski park ma swój urok. Kochamy np. łazić po drzewach w Łazienkach i fontannę w parku Saskim.

Ulubione miejsce na weekend w mieście latem: Zielony Jazdów, Targi Śniadaniowe w całej Warszawie, Na Lato, DOM (wtedy można skorzystać z cudownego ogrodu)

Ulubione miejsce na weekend w mieście zimą: zimą najchętniej spędzamy czas w domach znajomych, bez pośpiechu i z pysznym jedzeniem, które wspólnie przyrządzamy, ale moje dzieci uwielbiają również Centrum Nauki Kopernik i .. lodowisko na Narodowym.

Ulubiona kawiarnia: moja Być Może, dzieci też ją lubią (za stos kolorowanek i kredki), lubimy także Secret Life

Rodzinny obiad: Mąka i Woda (wszyscy kochamy tę pizzę!) i DOM  na Żoliborzu

Ulubiona cukiernia: moje dzieci uwielbiają ciasteczka w Kalimbie, my uwielbiamy lody w Bejrucie

Najlepsze zajęcia dla maluchów: Teatranki w Instytucie Teatralnym, Śnieżne Potwory

Ulubiony sklep dla dzieci: mamissima (a jakże!), z ubrankami bananaz.pl, księgarnia Bullerbyn

Ulubiony sklep dla mamy: Femi Pleasure, Mousehouse, Mood Scent Bar, Red Onion (to dla całej rodziny!)

Wieczór z przyjaciółkami: prawda jest taka, że gdziekolwiek i bardzo lubimy odkrywać nowe miejsca! Choć zeszłe lato należało do Patio Kredytowa. Lubimy także wpadać na drinki do My’o’Tai. Moje ostatnie odkrycie Cafe Stor

Wieczór z ukochanym: od zawsze Izumi Sushi, a jak się zdarza Dzień z Ukochanym to Ósma Kolonia.

Teatr dla dzieci: Teatr Małego Widza, ale ostatnio warto szukać spektakli dla dzieci z doborową obsadą w teatrach dorosłych np. Nowy Teatr, Dramatyczny czy Studio

Magda: Małgosiu, bardzo dziękujemy. Wspaniale to wszystko wygląda. Sama nie znałam niektórych miejsc i z wielką chęcią odwiedzę je w najbliższy weekend.

Ciekawa jestem co Wy myślicie na temat swoich miast. Jeśli macie ochotę nam je pokazać, piszcie do mnie: magda@mamissima.pl (w temacie maila proszę wpiszcie Mamy Miasto, to ułatwi mi ich odszukanie :-)) Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do wyjścia z domu. Szczególnie teraz, gdy pogoda będzie coraz ładniejsza.

IMG_5897

IMG_5883

IMG_5413

Zdjęcia: Małorzata Jakubowska

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>