Wybór kocyka dla niemowlaka

Wybór kocyka dla niemowlaka

Młode mamy, jeszcze przed narodzeniem upragnionego niemowlaka, zabierają się za kompletowanie wyprawki. Jest tyle rzeczy, o których trzeba pamiętać. Trzeba wybrać kocyk, śpiworek, łóżeczko, ubranka oraz wózek. Mamy skupiają się najbardziej na dużych zakupach, typu łóżeczko. Nie myślą natomiast o rzeczach tak banalnych, jak okrycia dla dzieciątka. Nie jest to taki prosty wybór wbrew pozorom.

Przed zakupem trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Podjęcie decyzji o tym, jaki kocyk dla niemowlaka jest najodpowiedniejszy, jest trudne. Przed wyborem należy się zastanowić, w jakim celu go kupujemy. Czy ma on służyć dziecku na spacerach, a może dziecko ma nim być okryte, gdy śpi? Pamiętajmy również, że czasem w naszych mieszkaniach jest chłodno. Można wówczas nosić niemowlaka w kocyku, żeby było mu cieplej. Jest to szczególnie istotne, kiedy ubieramy dziecko po kąpieli. Dzidziuś wyjęty z wody jest zmarznięty. Dobrze dobrany koc ogrzeje małego zmarzlucha. Weźmy też pod uwagę to, w jakiej porze roku urodziła się nasza pociecha. Jeśli jest zima, kocyk powinien być grubszy. Latem, powinniśmy pomyśleć o cieńszym kocyku. Najlepsze są kocyki dwustronne. Jedna strona jest miękka i ma za zadanie ogrzewać ciałko. Druga strona uszyta jest z gładkiego materiału i chroni przed wiatrem.

Młode mamy mają problem z podjęciem decyzji szczególnie na początku. Zastanawiają się, jaki kocyk dla noworodka jest najodpowiedniejszy. Nowo narodzone dzieci przez pierwsze sześć tygodni życia mają bardzo delikatną skórę. Są tym samym bardzo podatne na alergie i podrażnienia. Obawy świeżo upieczonych matek są więc uzasadnione. Noworodek potrzebuje delikatnego kocyka, wytworzonego z naturalnych włókien. Nie kupujmy produktów niewiadomego pochodzenia. Sprawdźmy, czy kocyk jest miły w dotyku. Sprawdźmy też jego zapach. Jeżeli ma przykry zapach sztucznych tworzyw, odłóżmy go. Nie wybierajmy też zbyt grubych kocyków. Skórę noworodka można łatwo przegrzać. Tu też trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nieprawdą jest, że im cieplej opatulone dziecko, tym lepiej.

Temperaturę ciała dziecka kontrolujemy przez dotknięcie jego szyi. Kocyk dla noworodka jest odpowiedni, jeśli dziecku jest ciepło, a nie gorąco. Inną kwestia, którą należy przemyśleć jest trwałość materiału. Niemowlaki kurczowo łapią kocyki i do ich rączek przykleja się materiał. Nie możemy pozwolić, żeby kocyk zbytnio się mechacił. Poza tym małe dzieci lubią wkładać do buzi wszystko, co mają pod ręką. Jeśli kocyk będzie się mechacił, jest ryzyko zakrztuszenia się meszkiem z kocyka.

Nie pozwólmy, żeby naszemu niemowlakowi coś się stało. Wybierajmy produkty najwyższej jakości. Kupujmy przedmioty, które nie tylko są ładne estetycznie. Owszem, to ma znaczenie, ale nie może być priorytetem. Najlepiej, żeby producentem, na przykład kocyków dla noworodków, była polska firma. Dopiero, gdy mamy pewność, że kupujemy towar najwyższej jakości, możemy skupić się na jego wyglądzie. Wtedy możemy wybierać różowe okrycia dla naszych małych księżniczek i niebieskie dla naszych bohaterów.

3 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *