niemowlę, rozmowy zosi, Uncategorized, wyprawka
comment 1

Rozmowy Zosi: Pierwsza Zabawka dla Maluszka

71x8t-f31il-_sl1500_
Hej Dziewczyny,
dziś moja rozmowa z Magdą Janowską i Kasią Gawrońską na temat pierwszej zabawki dla niemowlaka. Oczywiście rozmawiałyśmy jeszcze przed narodzinami mojej córeczki. Ciekawa jestem czy rady dziewczyn sprawdzą się w codziennym życiu….
Zosia: Czy to prawda, że dzieci na początku widzą na czarno-biało? Jeżeli tak, takie zabawki warto dobrać żeby dziecko je wyraźnie widziało?
Kasia: No właśnie tak to jest z tym teoriami naukowymi. Jedni mówią, że dzieci widzą tylko w czarno – białych barwach, a inni uważają, że dzieci po urodzeniu widzą tylko kontrastowe kolory, czyli barwa musi być bardzo intensywna. Dlatego ja niespecjalnie przyglądałam się sugestiom i wybierałam przede wszystkim zabawki bezpieczne. Miękkie, lekkie, bez małych elementów,bez niebezpiecznych zawieszek, etc. To co było dla mnie najważniejsze, to to, żeby dziewczynki nie zrobiły sobie nimi krzywdy, albo żeby źle przymocowana karuzela, albo zawieszka nie spowodowały żadnego urazu, lub nie wystraszyły dziecka. Przecież może się zdarzyć, że zawieszka spadnie z wózka i dyndając uderzy w główkę. Dlatego wszystkie zabawki powinny być z materiału. Jestem przeciwniczką wszelkich ciężkich plastikowych sprzętów.
Magda: Kasia ma rację. Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jestem również za lekkimi zabawkami. Czasami zdarza się, że już trochę starsze dziecko tak szybko rusza rączkami, że łatwo czymś twardym może zrobić sobie krzywdę. Jeśli chodzi o kolory to z mojego doświadczenia wynika, że dziecko widzi kontrastowe kolory np. zestawienia czerni i bieli oraz żółty i czerwony. Nam rodzicom zazwyczaj podobają się pastele, ale dziecko raczej będzie miło z nimi problem. W pierwszych tygodniach nie przesadzałabym również z nadmiernym bodźcowaniem dziecka, ale później można spróbować mat edukacyjnych, czarno-białych kart i książeczek oraz zawieszek, które możemy przyczepić do wózka. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Zosia: Czy karuzele nad łóżkiem są zdrowe? Czy dziecku nie zacznie kręcić się w głowie?

Kasia: Szczerze mówiąc pierwszy raz spotykam się z opinią, że karuzela może być niebezpieczna. Zawsze słyszałam, że to zabawki raczej z tych sensorycznych, pobudzających zmysły. Nad łóżeczkiem Neli wciąż wisi karuzela, którą ma od narodzin i od samego początku bardzo ją lubi. Jej łagodny dźwięk kołysał ją do snu, a dziś zabawki na niej bardzo ją bawią. Śmieje się do rozpuku. Karuzela to też dobra zabawka, jeśli mama potrzebuje 5 minut dla siebie. Zdążysz wyjść do toalety lub zrobić sobie herbatę a maluch przez chwilę będzie zajęty.
Magda: U mnie również sprawdziły się karuzelki. Moje dzieci chętnie obserwowały obracające się zabawki i wsłuchiwały  się w delikatną melodię. Mieliśmy taki rytuał, że przed snem nocnym lub drzemką włączałam karuzelkę. To był sygnał do wyciszenia się.

Zosia: Na czym polega fenomen żyrafki Sophie? :-)

Kasia: Żyrafka Sophie jest genialna! Nie wiem na czym polega jej fenomen, ale mam wrażenie, że stworzona została z myślą o najmłodszych bardzo odpowiedzialnie. Po pierwsze jest dla dziecka lekka. Wykonana z naturalnych materiałów, pokryta jadalną farbą więc absolutnie nieszkodliwa i bezpieczna. Przy naciśnięciu piszczy, co dzieciaczkom bardzo się podoba. Miękka główka i nóżki są idealnie dopasowane do małych rączek i niemowlaki, zwłaszcza w okresie ząbkowania, masują sobie nimi dziąsła. U nas każda z dziewczynek ma swoją żyrafkę i myślę, że to też fajna pamiątka dla nich na całe życie.
Magda: :-) Żyrafka ma w sobie jakąś magię. Jak zobaczyłam ją po raz pierwszy, a było to kilka lat temu, pomyślałam, że dziecko znajomych bawi się zabawką dla psa.. :-) Z opinii moich Klientek wynika, że dzieci bardzo lubią tę zabawkę, ale są i takie, których aż tak nie zachwyca. Warto wiedzieć, że Żyrafka zdobyła wiele nagród na całym świecie.
  71x8t-f31il-_sl1500_
  229220_des-sophie-la-giraffe-dans-un-magasin
Zosia: Czy Szumiś jest w stanie zastąpić nam przyslowiową suszarke? ;-)
Kasia: Właścicielki i pomysłodawczynie Szumisia przeszły ciężkie kolkowe zmagania i spaliły kilka suszarek przy swoich dzieciach i dlatego postanowiły wynaleźć zabawkę z dźwiękiem, który tę suszarkę będzie przypominał. Faktycznie wiele dzieciaków z kolkami usypia wyłącznie przy takich dźwiękach. Naukowcy twierdzą, że fenomen suszarki polega na tym, że dźwięki przypominają dzieciom te same odgłosy, które słyszały w brzuchu mamy i dlatego to je uspokaja. Szumiś szumi dokładnie jak suszarka i z powodzeniem może ją zastąpić. To jeden z tych gadżetów, który powinnyśmy dodać do naszej listy prezentowej na babyshower.
Magda: Szumiś, inaczej zwany Whisbear to aktualny hit. Wiele mam, z którymi mam kontakt mówi, że zabawka ta jest genialna i ratuje im życie. Coś w tym jest. Ja korzystałam z aplikacji w telefonie, gdzie miałam do wyboru suszarkę, deszcz i chyba coś jeszcze. To tak zwany biały szum. Można znaleźć podobne dźwięki na You Tube.
Zosia: 3 najlepsze zabawki dla niemowlaka według Was dziewczyny…
Kasia: Nie uda mi się Was tutaj zaskoczyć niestety… :)
I muszę dodać czwartą: moje doświadczenie pokazuje, że najważniejszy jest pierwszy królik. Milla, która za kilka miesięcy skończy pięć lat nie zaśnie bez swojego pierwszego królika. Nela ma też swojego ukochanego.
Magda: U mnie pierwszą zabawką był przytulaczek (dou dou) Les Deglingos. Mój synek miał go od pierwszych dni i bardzo go polubił. Takie przytulaczki chłoną zapach mamy i nawet jak nas nie ma dzieci czują się bezpiecznie. Drugą zabawką bez której byłoby ciężko to karuzelka z pozytywką np. Skip Hop. Na trzecim miejscu zabawki czarno-białe np. karty, książeczki i zabawki. Dodatkowo, choć to nie zabawka, wspomnę o muzyce, która towarzyszyła nam od rana do wieczora. Moje dzieci uwielbiają muzykę świata Putumayo Kids.
Zosia: Dziewczyny. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Zobaczymy co sprawdzi się u nas…
Tak wygląda produkcja Żyrafki Sophie (klik)

1 Comment

  1. justi says

    zyrafa sophie ma zle opinie jesli chodzi o material (niemiecki test) sama jej nie kupilam dla maluszka, bo jest przereklamowana, a nikt nie sprawdza – opinii o produkcie i jej materiale. Ja zakupilam slonika z aventu – gdyz ma pozytywne opinie i nie zawiera szkodliwych materialow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>