Piękna przyszła mama - sport i ćwiczenia w ciąży

Piękna przyszła mama – sport i ćwiczenia w ciąży

Kobieta w ciąży kwitnie, nosząc pod sercem największe szczęście. To czas oczekiwania na cud narodzin, a cuda nierozerwalnie łączą się z pozytywnym emocjami.

Moment, w którym przyszła mama dowiaduje się, że nią będzie, jest jednym z najbardziej niezwykłych momentów w życiu. Nie można zapomnieć chwili, w której dociera do nas, ze nosimy w sobie nowe życie. Dzień, w którym rozpoczynamy niezwykły etap w swoim życiu, a każdy kolejny przybliża nas do momentu, w którym marzenie nabierze realnych kształtów, zapachów i emocji. Mówi się, że jeśli kobieta czuje się piękna w środku, to widać na zewnątrz. Trudno temu zaprzeczyć, że piękno płynące z wnętrza szczęśliwej kobiety jest widoczne gołym okiem. Przychodzi jednak moment, że endorfiny, których źródłem jest radość wywołana dobra nowiną przestają wystarczać, by czuć się piękną.

Ciąża to stan fizjologiczny i choć służący rozwojowi człowieka, niesie jednak pewien dyskomfort fizyczny. Najczęściej jest on związany z szybkim tyciem, a co za tym idzie zmianami w sylwetce kobiety. W ciąży można wyglądać cudownie ale trzeba o to zadbać. Ruch w ciąży jest niezbędnym elementem dobrego samopoczucia, szczególnie jeśli odbywa się na świeżym powietrzu. Spacer to znakomita forma ruchu jak i relaksu, a zrelaksowana i dotleniona mama to zrelaksowany i dotleniony maluszek. Nowoczesne kluby fitness w swojej ofercie posiadają szereg propozycji dla kobiet w odmiennym stanie. Ćwiczenia w ciąży są dziś bardzo popularne i to jest fantastyczna wiadomość. Kluby przygotowują je ze szczególną troską o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie przyszłej mamy. Możemy być spokojne o zdrowie nasze i naszego nienarodzonego dziecka. Sport w ciąży służy nam tak samo jak w innych okresach naszego życia, w których nie mamy żadnych ograniczeń. Zdecydowanie ułatwione zadanie mają kobiety, które przed zajściem w ciążę prowadziły aktywny tryb życia. Jeśli jednak do tej pory aktywność fizyczna była w naszym życiu na drugim planie nic nie stoi na przeszkodzie aby to zmienić. Żyjemy w fajnych czasach, przez lata wiele się zmieniło. Kiedyś tycie i ukrywanie ciążowych krągłości pod obszernymi sukienkami, typu trzyosobowy namiot, było standardem.

Dziś możliwości bycia fit, nawet będąc w ciąży mamy podane na tacy. Nawet jeśli propozycje klubów fitness przerastają nasze możliwości finansowe nie jest to problemem. Trenerki personalne, szczególnie te znane z pierwszych stron gazet, dziewczyny, które swoim stylem życia udowadniają, że ludzkie ciało nie ma zbyt wielu ograniczeń, wrzucają swoje treningi do sieci. Może z nich korzystać każdy nie ponosząc żadnych kosztów.

Pozytywne nastawienie, o które przecież nietrudno nosząc pod sercem swoją największą miłość jest wystarczającą motywacją aby podjąć wyzwanie i zacząć uprawiać sport w ciąży. Oprócz fantastycznego wyglądu i dobrego samopoczucia, ćwiczenia w ciąży są inwestycją na przyszłość. Kobieta, która jest aktywna w tym czasie szybko wraca do formy. Jakże pięknym widokiem jest piękna, zadbana, uśmiechnięta mama na spacerze ze swoim wyczekanym szczęściem.

Wybór należy do was dziewczyny. Zróbcie to dla siebie i swoich dzieci.

4 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *