proste przepisy, sok tygodnia, Uncategorized
comment 1

Weekendowa dawka witamin :)

IMG_4601

Regeneracja – jabłko, jagoda, truskawki
Ten koktajl pozwoli wrócić do formy po ciężkim dniu. Aromat słodkich truskawek gwarantuje dobry humor i sporą dawkę energii dzięki zawartym witaminom ( A,B1, B2, B6, C, E, PP) i minerałom ( potasu, fosforu, wapnia, magnezu, sodu, żelaza, cynku, manganu) . Błonnik reguluje przemianę materii a kwas foliowy zapobiega zimowej anemii. Ilość witaminy C w truskawkach przewyższa tą zawartą w cytrusach i sprzyja lepszemu przyswajaniu żelaza !
Dodatek świeżego soku jabłkowego to skarbnica antynowotworowych i anty starzeniowych polifenoli i oligosacharydów oraz enzymów , których nie znajdziemy w komercyjnych sokach. Dodatek jabłka wspaniale wpływa na pracę naszych jelit oraz obniża „zły cholesterol” dzięki zawartości błonnika w formie pektyn. Ponadto jabłko to skarbnica mikro- i makroelementów, niezbędnych w wielu procesach metabolicznych. Kombinacja magnezu oraz witamin C i P działa przeciwmiażdżycowo – uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne. Potas i żelazo odkwaszają organizm, działając alkalizująco. Jagoda uzupełnia ten koktajl czyniąc z niego naszego sprzymierzeńca w walce o zdrowie. Naukowcy odkryli w jagodach substancje stymulujące działanie witaminy D, co pobudza w bardzo istotny sposób nasz układ immunologiczny. Dzięki temu mamy większą odporność i mniejszą podatność na infekcje, co jest ogromnie ważne w ciąży.
Aby samodzielnie wykonać taki koktajl w domu wystarczy zmiksować kubeczek jagód i truskawek z 1/2 szklanki tłoczonego soku ze świeżych jabłek.

IMG_4588 IMG_4589 IMG_4600 IMG_4601 IMG_4674

Dekoracja: H&M Home

Zdjęcia: Justyna Gieleta

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>