Jaka wanienka dla dziecka?

Jaka wanienka dla dziecka?

W momencie, kiedy dwoje ludzi dowiaduje się, że zostanie rodzicami, ich świat wywraca się do góry nogami. Nie ważne czy byli na to przygotowani, ponieważ bardzo tego chcieli, czy też jest to zupełna niespodzianka. Zmieniają się ich priorytety, a w głowie już mają plan całego życia swojego nienarodzonego dziecka.

Jednak pierwsze co muszą zrobić, to przygotować pokój dla maluszka. Większość mam wpada wtedy w szał zakupów. Kupują wszystko co zdoła wcisnąć im ekspedientka w sklepie – pod warunkiem, że je na to stać.
W dzisiejszych czasach jest tyle nowych gadżetów, które mają ułatwić codzienne obowiązki młodym rodzicom, ale czy koniecznie musimy je wszystkie mieć?

No więc wszystkie na pewno nie. Dlatego nasze zakupy powinny być dobrze przemyślane. Musimy kupić to z czego skorzystamy, a nie wyląduje zaraz na dnie szafy jako nieprzydatny rupieć.
Wyprawka dla dziecka to na pewno łóżeczko, ubranka, wanienka, pieluszki i najpotrzebniejsze przybory do pielęgnacji.

Z łóżeczka będziemy korzystać na tyle krótko, że możemy je odkupić od kogoś lub pożyczyć. Jeżeli jednak koniecznie chcemy mieć nowe, to wybór jest ogromny. Od zwykłych, prostych łóżeczek, czy kołysek, aż po piękne, zdobione w najrozmaitszych kolorach, z baldachimami, szufladami i organizerami. W komplecie z materacem i pościelą. Każdy kupi to co mu potrzebne i co mu się podoba.

Jeżeli mamy w rodzinie, bądź wśród znajomych starsze dzieci na pewno dostaniemy w spadku jakieś ciuszki i zabawki. Dlatego nie musimy kupować ich aż tyle. Wiadomo, że chcemy mieć kilka nowych komplecików , ale nie należy przesadzać. Małe dzieci szybko rosną i zanim się obejrzymy będziemy je odkładać do worków.

Wanienka to rzecz, która nam się przyda na dłużej. Szczególnie jeżeli w domu mamy tylko prysznic, bez głębokiego brodzika. Zatem jaka wanienka dla dziecka będzie najlepsza? Jeżeli łazienkę mamy blisko sypialni dziecka i jest w niej miejsce i odpowiednia temperatura idealna będzie wanienka pod prysznic. Możemy ją wykorzystać kąpiąc noworodka na leżąco, jak również większe dziecko, które już siedzi, nie martwiąc się o mokrą naokoło podłogę. Jeżeli jednak chcemy kąpać dziecko w sypialni, żeby mieć wszystko pod ręką, i nie nosić go po kąpaniu przez chłodny korytarz i mamy na to wystarczająco miejsca w pokoiku, odpowiednia będzie wanienka ze stojakiem. Dzięki niej rodzic kąpiący dziecko nie nabawi się bólu pleców i nie musi też kombinować z podstawianiem krzeseł, które nie zawsze zapewniają bezpieczeństwo przy większym dziecku. Kształt wanienki to indywidualny wybór. Wiadomo, że te podłużne użyteczne będą na krócej. Starsze dziecko nie będzie chciało już leżeć, kiedy potrafi siedzieć.

Co do kosmetyków oczywiście powinniśmy kupować te sprawdzone i dobrej jakości. Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Musimy uważać, na wszelkie zmiany skórne i alergie.
Jednak każdy rodzic powinien pamiętać, że piękny pokój, łóżeczko czy jakaś zabawka nie zastąpi dziecku poświęconego mu czasu, uwagi i miłości.

2 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *