Wizyty kontrolne i badania w ciąży od A do Z

Wizyty kontrolne i badania w ciąży od A do Z

Całkiem niedawno dowiedziałaś się, że już niedługo zostaniesz mamą. Pragniesz jak najlepiej przygotować się do tej cudownej chwili, dlatego już od dłuższego czasu kupujesz specjalne czasopisma przeznaczone dla rodziców i oglądasz programy telewizyjne tworzone z myślą o młodych mamach. Mimo tego, iż dostarczasz sobie regularnie mnóstwa nowych informacji, wciąż nie wiesz tak naprawdę, jak dokładnie powinnaś zadbać o swoje zdrowie w ciąży. O wszystkim tym zdoła ci jednak powiedzieć jedynie ginekolog.

Być może nawet nie zastanawiałaś się nad zagadnieniem „ciąża pierwsza wizyta u ginekologa„. Jesteś w końcu dopiero w pierwszym czy drugim miesiącu ciąży, dlatego zakładasz, że nie musisz jeszcze zapisywać się na wizytę lekarską. Odwlekasz ten moment w nieskończoność, nie mając zielonego pojęcia o tym, jak właściwie rozwija się twoje dziecko. Musisz natomiast pamiętać, że najważniejsze są właśnie te pierwsze tygodnie jego nowego życia, bo to podczas nich płód najmocniej i najszybciej się rozwija. Jeżeli nie sprawdzisz, czy wszystko w twoim organizmie działa prawidłowo, potem może być już na to za późno i będziesz musiała pogodzić się z tym, że sama doprowadziłaś do pewnych chorób czy dolegliwości twojego dziecka. Aby uniknąć wyrzutów sumienia, weź teraz do ręki swój telefon i zadzwoń do ginekologa, umawiając się z nim na pierwszą wizytę. Jeśli bowiem kobieta zadaje pytanie, kiedy pierwsza wizyta u ginekologa w ciąży, każdy lekarz odpowie jej – jak najszybciej. Im wcześniej sprawdzisz stan swojego organizmu, tym lepiej dla ciebie i twojego maleństwa.

Umówiłaś się już na wizytę ginekologiczną, dlatego teraz czekasz na nią z wielką niecierpliwością i zastanawiasz się, jak się do niej przygotować. Jeśli zatem udajesz się do lekarza, do którego chodzisz już od dłuższego czasu, nie musisz specjalnie szykować się do tego spotkania. Twój ginekolog posiada wszystkie niezbędne informacje na temat twojej miesiączki, twojego życia seksualnego czy przebytych w twojej rodzinie chorób, dlatego na kolejnym spotkaniu zada ci pytania powiązane wyłącznie z ciążą. Przypomnij sobie tylko, kiedy ostatnio współżyłaś, w jakim czasie prawdopodobnie zaszłaś w ciążę oraz co w tym okresie spożywałaś bądź czy korzystałaś z dodatkowych używek. Jeśli natomiast udajesz się do ginekologa, który jest ci całkowicie obcy, musisz przygotować sobie odpowiedzi na więcej pytań. Taki lekarz zechce bowiem dowiedzieć się wszystkiego na temat twojego organizmu, cyklu miesiączkowego, życia seksualnego czy przebytych chorób.

Gdy już pierwszą wizytę ginekologiczną w ciąży będziesz mieć za sobą, na pewno zadasz sobie pytanie, co ile do ginekologa w ciąży. Otóż tą kwestię musisz omówić ze swoim lekarzem indywidualnie. To, jak często będziesz zmuszona odwiedzać gabinet ginekologiczny, zależeć będzie przede wszystkim od rozwoju twojej ciąży oraz stanu twojego zdrowia czy nawet samopoczucia. Sama zresztą szybko zorientujesz się, jak często powinnaś odwiedzać gabinet lekarski, widząc, jak reaguje twój organizm na kolejne miesiące ciąży.

4 lata ago

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *